12 Savaşçı Türkçe izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
IMDB Puanı 1,205 Görüntülenme

12 Savaşçı Türkçe izle

12 Savaşçı Türkçe izle, 12 Strong, 11 Eylül'den sonra Afganistan'a yerleştirilen ilk Özel Kuvvetler ekibinin öyküsünü anlatıyor; Yeni bir kaptanın önderliğinde, takımın Taliban'ı devirmek için bir Afgan savaş ağası ile birlikte çalışması gerekiyor.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Operasyon Dekolmanı Alpha (ODA) 595 ile ABD Ordusu Kaptanı Mitch Nelson (Hemsworth), 11 Eylül 2001'de eşi ve kızı ile yeni bir eve taşındı. Nelson daha önce LtCol Bowers (Riggle) altında personel görevine atandı. ama ODA 595'i Afganistan'a götürmek için gönüllüler. CWO5 Spencer'ın (Shannon) emekli olması planlandı, ancak ek bir dağıtım için gönüllü oldu. ODA 595, ailelerini terk ettikten sonra 7 Ekim 2001 tarihinde Özbekistan'a gitti. 5. Özel Kuvvetler Komutanı Komutanı Col Mullholland (Fichtner) 'den bir brifing aldıktan sonra Kuzey İttifak lideri Abdul Rashid Dostum ile birlikte mücadele etmek için ODA 595 seçildi.

  Bir MH-47 Chinook'a gizlice seyahat ettikten sonra, ODA 595 Mazar-i Şerif'in 30 mil güneyine varır ve Dostum'la tanışır. Nelson'ın önderliğindeki 12 üyeden altısı, Dostum ile dağlara bırakılırken, diğer altı, "Alamo" lakabıyla güçlendirilmiş bir kampta kalır. Dostum, Kuzey Afganistan'daki önemli bir şehir olan Talipan'dan Mazar-i Şerif'i yakalamaya çalışıyor. Birkaç savaştan sonra, Nelson, Dostum'u dikkatsizce erkeklerin hayatlarıyla hareket etmekle suçluyor; Dostum, Nelson ve Amerika'nın Afganistan'ın geleceğini umursamadığını ve bunun için feda edilmek istemediğini söylüyor. İki mutabakat, Dostum ile Nelson'a iç savaşta ailesini kaybetmeyi anlatıyor. Spencer tarafından yönetilen ODA 595'in geri kalanı, Kuzey İttifakını desteklemek için dağlara seyahat ediyor. Çeşitli taktik zaferlerden sonra, Dostum Mazar-i Şerif'e doğru kayda değer bir ilerleme kaydediyor. Nelson, Dostum'a, ODA 555'in Dostum'un siyasi rakibi olan bir başka Kuzey İttifak lideri olan Atta Muhammad'i desteklediğini açıkladı. Öfkeli, Dostum ve adamları ODA 595'i terk etti.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  DMCA.com Protection Status