Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 Türkçe izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
IMDB Puanı 1,189 Görüntülenme

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 Türkçe izle

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 Türkçe izle, Harry, Ron ve Hermione, Voldemort'un kalan Horcrux'larını, Hogwarts'taki son savaş sırasında Karanlık Lord'u yok etme çabalarında aradı.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 Türkçe izle, David Yates'in yönettiği ve Warner Bros. Pictures tarafından dağıtılan bir 2011 fantezi filmi. J. K. Rowling tarafından aynı adı taşıyan romana dayanan iki sinema parçasının ikincisidir. Harry Potter film serisinin sekizinci ve son taksimi olan film Steve Kloves tarafından yazılmıştır ve David Heyman, David Barron ve Rowling tarafından üretilmiştir. Hikaye, Harry Potter'ın Lord Voldemort'un Horcrux'larını bulma ve yok etme arayışını, bir kez ve herkes için durdurması için takip etmeye devam ediyor.

  Film, Harry Potter rolünde Harry Potter, Daniel Radcliffe ve Rupert Grint ile Emma Watson'ın en iyi arkadaşı Ron Weasley ve Hermione Granger. İlk fotoğraf çekimi 19 Şubat 2009'da başladı ve 12 Haziran 2010'da Aralık 2010'da tekrar başladı. Filmin çekilmesinden on yıl sonra filme ilk kez başladı. Bölüm 2, 13-15 Temmuz 2011 tarihleri ​​arasında dünya çapında 2D, 3-D ve IMAX sinemalarda piyasaya sürüldü ve 3-D'de piyasaya sürülen tek Harry Potter filmi.

  Filmin ticari başarısı ve Yates'in yönleri ve filmin performansları, müzikal puanı, görsel efektleri, sinematografisi, aksiyon dizileri ve destan saygısının tatmin edici bir sonucu olarak 2011'in en iyi gözden geçirilmiş filmlerinden biri oldu.Gişede, Part 2, dünya çapında açılış hafta sonu rekorunu 483.2 milyon dolar kazandığını, açılış gününü belirlediğini ve çeşitli ülkelerde hafta sonu kayıtlarını açtığını iddia etti. 2018 itibariyle, film tüm zamanların sekizinci en yüksek gişe filmidir. 2011'in en yüksek gişe hasılatı filmi oldu, Harry Potter serisinin en yüksek gişe hasılat filmi ve dokuzuncu filmi 1 milyar doların üzerinde brüt oldu.

  Blu-ray ve DVD setleri 11 Kasım 2011'de Birleşik Devletler'de ve 2 Aralık 2011'de Birleşik Krallık'ta yayınlandı.Film ayrıca Harry Potter'da da yayınlandı: DVD ve Blu-ray üzerine kurulu 8 film toplama kutusu. Bunların hepsi sekiz film ve yeni özellikler içeriyordu. Bölüm 1 ve Bölüm 2, Kanada'da 11 Kasım 2011'de DVD ve Blu-ray'da birleşik paket olarak piyasaya sürüldü.

  Film, birçok ödül kazandı ve En İyi Sanat Yönetmenliği, En İyi Makyaj ve Saç Şekillendirme ve En İyi Görsel Efektler dalında Akademi Ödülleri'nde üç aday gösterildi.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  DMCA.com Protection Status