Jasper Jones Türkçe izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
IMDB Puanı 2,282 Görüntülenme

Jasper Jones Türkçe izle

Jasper Jones Türkçe izle, JASPER JONES, 14 yaşındaki kitapçı bir çocuk olan Charlie Bucktin ile ilgili bir yaş hikayesidir. Jasper Jones'un, şehrin karma yarışları, genç Laura Wishart'ın cesedini gösterdiği gecede, Charlie'nin hayatı sonsuza dek değişmiştir. Bu gizli ve inanan Jasper'ın masum olmasını emretti, Charlie gerçek katili bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar. 1969 yılındaki kavurucu yaz tatillerinin üzerinde yer alan Charlie, yerel ırkçıları yener, ebeveynlerinin ayrılışına bakar ve gerçekten cesur olmak için ne anlama geldiğini keşfettikçe sevgiyle başının üstüne düşer.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Başrol oyuncusu Charlie Bucktin, Batı Avustralya'daki hayali kırsal kasaba Corrigan'da yaşayan 14 yaşında bir çocuk. Charlie, günlerini Charlie'nin entelektüel şaka sevgisini paylaşan ve kendisi ve ailesi üzerinde sürekli bir ırk-nefretle uğraşan Vietnamlı bir çocuk olan en iyi arkadaşı Jeffrey Lu'yla geçirir. Yerel bir kız olan Eliza Wishart ve belediye başkanının kızı Charlie'ye karşı daha da fazla şüphe ediyor.

  Noel akşamında Charlie, karışık Beyaz-Aborjin mirası ve isyankar yaşam tarzı nedeniyle Corrigan'da bir çıkış olan Jasper Jones tarafından beklenmedik bir şekilde ziyaret edildi. Jasper, Charlie'nin yardımına yalvarır ve onu çalılıktaki özel gladeine götürür. Burada Charlie, genç bir kızın ölü bedenini bulmak için dehşete kapılmış, Jasper'ın kız arkadaşı Laura Wishart, bir ağaçtan çarpmış ve asılmış. Jasper, Laura'nın cinayetinden sorumlu tutulacağının bilincinde, Charlie'nin vücudu saklamak zorunda olduklarına inandırır, bu yüzden onu büyük bir kaya tarafından ağırlıklandırılmış yakındaki bir göletin içine atarlar.

  Jeffrey kriket konusunda tutkulu, ama Corrigan ekibine katılma girişimleri koçun ve diğer oyuncuların ırkçılığı tarafından engelleniyor. Sonunda servet yoluna devam ediyor ve kendini, kendisini rakipsiz bir şehre karşı oynanan bir oyunda vurup, Charlie Wishart'ın küçük kız kardeşi Eliza ile arkadaş olan Charlie'nin izlediğini görüyor. Jeffrey son toptaki oyunu kazanırken, Charlie ve Eliza el ele tutuşup kucaklaşıyor.

  Kayıp kızın aranması kısa süre önce organize edilmiş ve kaçmış olabileceği düşüncesine odaklanmıştır. Jasper kabaca yerel polis tarafından sorgulandı, ama yakında kaçar. Bu arada, anne babaların daha fazla kaybolacağından ve kasaba halkının suçlanacak birini aradığı için kasabada gerginlik oluşuyor. Gerilim, çocuklar için Jeffrey'nin ailesine yönelik ırkçı saldırılar kadar sıkı sokağa çıkma yasağına sokuldu. Corrigan ve evliliğindeki yaşamdan giderek daha fazla hayal kırıklığına uğramış olan Charlie'nin annesinin, Laura'nın ortadan kaybolmasına ilişkin soruşturmayla ilgili Sarge ile bir ilişkisi olduğu ortaya çıkıyor.

  Jasper, Laura'nın katilinin, geçmişte korkunç şeyler yapmış olduğu söylentileriyle göz ardı edilen yaşlı bir adam olan Mad Jack Lionel olduğuna inanıyor. Jasper yeni yıl arifesinde Lionel ile yüzleşmeye karar verir ve Charlie ile birlikte evine gider. Lionel, Jasper'in saldırganlığını etkisiz hale getirmeyi başarır ve gerçek ortaya çıkar: Lionel, Jasper'ın bir bebekken, Aborijin bir kadınla evlendiğini bilerek, oğlunun ailesini dışlamış olan Jasper'ın büyükbabasıdır. Sonra kayınvalidesi ona baktı ve ona karşı bir kalp değişikliği yaptı. Bir gece, tıbbi yardıma ihtiyacı vardı ve Lionel onu hastaneye yatırma girişiminde bulundu. Ancak acele ederken, yanlışlıkla arabasına çarparak ölümüne neden oldu. Olay onu kasaba halkı tarafından suçlu, kırılmış ve dışlanmış bırakmıştır. O zamandan beri, Lionel Jasper'e ulaşmaya çalışıyor ve eylemlerinden dolayı özür diliyor.

  Aynı gece Charlie, Eliza'nın penceresine geliyor. Jasper altyazılı izle n'ın gladeine giderler. Burada Eliza, Charlie'ye Laura'nın ölümüyle ilgili her şeyi bildiğini ve onun intihar notunu eline geçen intihar nedenlerinden ötürü anlattığını söyler. Not, küfürlü babası tarafından şiddetli cinsel tacizden sonra, Laura hamile kaldıktan sonra ve Noel günü özellikle şiddetli bir savaştan sonra, Jasper'i aramaya geldiğini söyledi. Eliza onu glade'e kadar takip etti. Çaresizce Laura'yı bulup umutsuzluğa kapmak, kendini asmış ve Eliza, korkudan felç olmuş, onu kurtaramadı. Charlie, o ve Jasper'ın Laura'nın cesedini gölete attığını itiraf eder.

  Charlie'nin annesi Corrigan'dan ayrılır. Charlie, babasına intikamını vererek evine ateş yakıp yaralayarak yakan Eliza'ya yakın duruyor. Laura'nın ölümüyle ilgili sır, üç tanesiyle aynı kalıyor.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  DMCA.com Protection Status