Kızıl Serçe Türkçe izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
IMDB Puanı 2,189 Görüntülenme

Kızıl Serçe Türkçe izle

Kızıl Serçe Türkçe izle, Red Sparrow, Francis Lawrence tarafından yönetilen ve Justin Haythe tarafından yazılan ve aynı adı taşıyan 2013 romanı Jason Matthews tarafından yazılan bir 2018 Amerikan casus filmi. Filmde Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts, Charlotte Rampling, Mary-Louise Parker ve Jeremy Irons yer alıyor. Bir köstebeğin kimliğini keşfetme umuduyla bir CIA ajanıyla temas kurmak için gönderilen bir Rus istihbarat subayı hikayesini anlatıyor.

Red Sparrow, 15 Şubat 2018'de Washington, D.C.'de Newseum'da prömiyeri ve 2 Mart 2018'de Amerika Birleşik Devletleri'nde serbest bırakıldı.Film, dünya çapında 142 milyon doları buldu ve eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı, bunu “maddeden daha fazla stil” olarak tanımladı ve filmin uzunluğunu ve grafik şiddetine ve cinsiyete aşırı bağımlılığını eleştirirken, Jennifer Lawrence'ın performansından övgüyle bahsetti.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Günümüz Rusya'sında Dominika Egorova, hasta annesini destekleyen ünlü bir Rus balerinidir. Kariyer sonu yaralanmasının ardından, Dominika'ya Rus istihbaratında çalışan amcası Ivan tarafından yaklaşılır. Annesinin devam eden tıbbi bakımına karşılık, bir Rus politikacı olan Dimitri Ustinov'u baştan çıkarmakla görevlendirilmiştir. Ustinov'un ona tecavüz etmesi nedeniyle, Ivan tarafından yetkilendirilmiş bir Rus ajanı olan Simionov tarafından öldürüldü. Ivan, Dominika'ya Rus istihbaratı için çalışmaya başlamak için bir seçenek sunuyor ya da hiçbir tanık olmadığı için infaz edilecek.

  Nate Nash, Moskova'da çalışan bir CIA ajanı. Gorky Park'taki bir varlıkla buluşurken, polis tarafından karşı karşıya kalıyorlar. Nash, varlıklarını garanti altına almak için bir saptırma yaratır, kod adı verilen Mermer adlı Rusça sıradaki köstebek, tespitten kaçar. Nash, ABD'ye yeniden atanır, ancak Mermer'in birlikte çalışacağı tek kişi olduğu konusunda ısrar eder. Rusya'ya geri dönemediği için, kendisine Mermer ile yeniden temas kuracağı Budapeşte'ye atandı.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  DMCA.com Protection Status