Taş Devri Firarda Full izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
IMDB Puanı 999 Görüntülenme

Taş Devri Firarda Full izle

Taş Devri Firarda Full izle, Early Man, Mark Burton ve James Higginson tarafından yazılan ve Eddie Redmayne, Tom Hiddleston, Maisie Williams ve Timothy Spall'ın seslerinin başrolünü paylaştığı Nick Park'ın yönettiği bir 2018 İngiliz stop-motion animasyonlu tarihsel spor komedi filmi. Film, bir dernek futbol maçında bronz kullanan istilacılardan topraklarını savunmak zorunda kalan ilkel Taş Devri vadisi sakinlerini takip ediyor.

Film, Aardman Animations ve BFI tarafından üretildi ve 26 Ocak 2018'de Birleşik Krallık'ta ve 16 Şubat 2018'de Amerika Birleşik Devletleri'nde yayınlandı. Genel olarak eleştirmenlerden olumlu eleştiriler aldı ve dünya çapında 42,6 milyon dolar kazandı.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Bir asteroid, tarih öncesi Dünya ile çarpışarak, gezegenin dinozorlarının yok olmasına ve bir vadide yaşayan bir kabile kabilesinin yok olmasına neden oluyor. Asteroidin dokunmayacak kadar sivri olan küresel bir yığınını bulmak, mağara adamı tekmelemek ve futbol oyununu icat etmeye başlar.

  Taş Devri sırasında yıllar sonra Dug (Eddie Redmayne) adlı genç bir mağara adamı, Bobnar (Timothy Spall) ve Asbo (Johnny Vegas), Gravelle (Gina Yashere), Treebor gibi diğer birçok mağara adamı ile vadide yaşamaktadır. (Richard Ayoade), Magma (Selina Griffiths), Barry (Mark Williams), Grubup (Richard Webber), Thongo ve Eemak (Simon Greenall). Bir gün, Dug Bobnar'a tavşanlar yerine yünlü mamutları avlamaya çalışacaklarını söylüyor, ama onu fırçalıyor.

  Lord Nooth'un (Tom Hiddleston) önderliğindeki bir Bronz Çağı ordusu, Tunç Çağı'nı, Taş Devri'nin sona erdiğini ilan ederek, vadiden ve etrafındaki volkanik faytonlara itti. Dug ordunun hücumuna saldırmaya çalışır, ancak bir arabaya düşer ve Nooth'un şehrine bilmeden yollanır. Muhafızlardan kaçmaya ve kaçmaya çalışırken, bir futbolcuyla karıştırılır ve tam bir stadyum kalabalığından önce sahaya çıktı. Nooth’un seçkin yerel takımını söz konusu vadiyle eşleşmesine meydan okuyor ve kabilenin, eğer kaybederse sonsuza dek Nooth’un madenlerinde çalışacağına söz veriyor. Nooth ilk başta teklifi reddeder, ancak maçtan kazanç sağlayabileceğini anladıktan sonra fikrini değiştirir.

  Dug, atalarının futbolu icat etmesine rağmen, kabilesinin diğer üyelerinin bunu anlamak için çok zayıf olduğunu keşfeder. Tek topları yok edildikten sonra, Dug ve onun hayvan domuzu Hognob (Nick Park) daha fazla çalmak için şehre sızıyor, ama Goona (Maisie Williams) adlı bir yerel şehir sakinleri tarafından bulunur. Takımın kadınları dışarıda bırakmasına kızan, bazı topları çalmalarına yardımcı olur ve mağara adamlarına koçluk yapmayı kabul eder.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  DMCA.com Protection Status