Yargıç Dredd Full Türkçe izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
IMDB Puanı 2,587 Görüntülenme

Yargıç Dredd Full Türkçe izle

Yargıç Dredd Full Türkçe izle, Polisin yargıç, jüri ve cellat olarak hareket etme yetkisine sahip olduğu şiddetli, fütüristik bir şehirde, gerçek bir ilacı olan SLO-MO'yı ele alan bir çeteyi yürütmek üzere bir stajyere sahip bir polis ekibi.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Özet & Detaylar

  Dredd, Pete Travis'in yönettiği ve Alex Garland tarafından yazılan ve üretilen bir 2012 bilim kurgu aksiyon filmi. 2000 yılına ait çizgi roman yargıcı Judge Dredd ve John Wagner ve Carlos Ezquerra tarafından yaratılan karakterini temel alıyor. Karl Urban yargıç Dredd, yargıç, jüri ve icracı gücünü devasa, distopik bir metropolde, bir kıyamet sonrası çorak arazide yer alan Mega-City One adlı bir güç uygulayıcısı olarak görevlendirdi. Dredd ve çırak ortağı Judge Anderson (Olivia Thirlby), 200 katlı bir apartman dairesine sipariş vermeye ve yerleşik uyuşturucu efendisi Ma-Ma'yla (Lena Headey) anlaşmaya zorlandı.

  Garland 2006 senesinde senaryo yazmaya başladı, ancak 1995 filmi Judge Dredd ile ilgisi olmayan yeni bir Judge Dredd film uyarlaması, Aralık 2008'e kadar açıklanmadı. İngiliz stüdyo DNA Filmleri tarafından üretilen Dredd, baştan sona 3D fotoğraf makinelerini kullanarak fotoğraf çekmeye başladı. Kasım 2010'da. Çekimler, Cape Town ve Johannesburg'daki pratik setler ve lokasyonlarda gerçekleşti.

  Dredd, 7 Eylül 2012'de Birleşik Krallık'ta ve dünya çapında 21 Eylül'de serbest bırakıldı. Eleştirmenler genellikle filmin görsel etkileri, oyuncuları ve eylemleri hakkında olumluydular, eleştiriler ise aşırı şiddet ve kaynak komiklerinde bulunan hiciv unsurlarının algılanan eksikliğine odaklanmıştı. Olumlu eleştirel tepkiye rağmen, film, gişede 30-45 milyon dolarlık tahmini bir bütçeyle 41 milyon doları aştı. Dredd, evi serbest bırakıldıktan sonra daha büyük başarılar elde etti ve o zamandan beri bir kült film olarak kabul edildi. Teatral brüt beklenmedik bir şekilde gerçekleşti, ancak 2000 yılında yayınlanan AD'nin yayıncı Rebellion Developments tarafından onaylanan ev medyası satışları ve fan çalışmaları ikinci bir film olasılığını korudu.

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?

  DMCA.com Protection Status